Export soukromého klíče do PKCS12

Začněte klepnutím na tlačítko Start. Zadejte Spustit příkaz certmgr.msc a stiskněte Enter. V menu vlevo zvolte Osobní, Certifikáty a vyberte certifikát, jenž chcete exportovat. Na něj dvakrát klikněte; vyskočí okno s informacemi, ve kterém se nachází ikonka klíče s popisem „Máte privátní klíč, jenž odpovídá tomuto certifikátu“. Zvolte záložku Podrobnosti a klikněte na Kopírovat do souboru. Objeví se okno Průvodce exportováním certifikátu. Přečtěte si informace a klikněte na Další. V následující obrazovce potvrďte „Ano, exportovat privátní klíč“. Poté vyberte formát PKCS12 (přípona .pfx), který umožňuje následující volby:

  • Zahrnout všechny certifikáty na cestě k certifikátu, pokud je to možné
  • Exportovat všechny rozšířené vlastnosti
  • Odstranit privátní klíč v případě úspěšného exportu

První volbu zvolte vždy; zajistí, že exportovaný certifikát bude obsahovat všechna data. Druhou je také vhodné zvolit pokaždé. Poslední možnost použijte jen s rozmyslem! Pokud ji zatrhnete, váš soukromý klíč se vymaže z databáze Windows!

Následně budete vyzváni k zadání hesla, kterým bude nově vytvářený soubor chráněn. Doporučujeme zvolit silné heslo. Poté vyberte název souboru exportu a klikněte na Dokončit. Nakonec vás systém vyzve k zadání hesla, kterým je chráněn soukromý klíč již od jeho vygenerování v průběhu vytváření žádosti o certifikát.